Limbo 699 med 140 HK Suzuki – synkefri 1 ejers arbejdsbåd i topklasse, klar til alt vejr!
Denne Limbo 699 kombinerer et skrog fra 2009 med en velkørende Suzuki på 140 HK fra 2007, som først blev søsat sammen med båden i 2009, en gennemprøvet kombination, der har vist sig både driftssikker og stærk. Udstyret med kortplotter, autopilot, satellitkompas, VHF-radio og radar.
Limbo 699 er bygget i håndlagt glasfiber og er synkefri, og den markante 3-kølede bundkonstruktion giver båden en exceptionel stabilitet i søen samtidig med, at den planer flot.
Med en længde på 6,99 meter og en bredde på 2,54 meter er der masser af plads ombord, og båden er godkendt til hele 12 personer. Vægten uden motor og styrepult er ca. 975 kg.
Om bord finder du bl.a. et vandkar til levende agn, hvilket gør båden oplagt til lystfiskeri, samt fuld arbejdsbelysning for og agter og hele 3 kraftstik fordelt rundt på båden – så der altid er strøm til rådighed, uanset opgaven.
Motoren har 420 timer på bagen og fremstår velholdt, og båden har kun haft 1 ejer.
Denne Limbo 699 er den perfekte båd til dig, der ønsker en stor, stabil og robust arbejdsplatform.
Båden er står med helt ny bundmaling, og står helt ny serviceret.





















